אוכל מוכן לשבת

אוכל מוכן לפסח

אוכל מוכן איזורי חלוקה

מזונות שבת מסורתיים רבים מקורם בחוקי השבת, כולל צ'ולנט, מנה חמה שבושלה לפני שבת, וגפילטע פיש. תפריטי השבת שלנו משקפים את דבקותנו בהלכות השונות.

הכנת מזון בשבת

למרות שבישול רתיחה, צלייה, טיגון ואפייה אסור בשבת, ואסור לנו להדליק או לכבות להבה, בין אם לבישול או לכל מטרה אחרת, ישנן דרכים מותרות להגיש אוכל חם בשבת. למעשה, זו מצווה לאכול אוכל חם במהלך ארוחת הצהריים של שבת. ניתן להשיג זאת על ידי שמירה על מזון חם על כיסוי מיוחד המונח מעל הכיריים, כפי שיוסבר להלן. אין להשתמש בתנור גז או חשמלי המוסדר על ידי תרמוסטט בשבת, שכן פתיחה וסגירה של דלת התנור עלולה להשפיע על הלהבה או החשמל. בנוסף לאיסור הבישול בכל צורה שהיא, בשבת אסור לנו גם לסחוט פירות, לבחור, ללוש, לטחון ולרסק. אסור להדליק או לכבות מכשירי חשמל בשבת.

תנור השבת

מותר לשמור על מזון חם על להבת גז או מבער חשמלי שהופעל לפני שבת, כל עוד מקור החום מכוסה. זה נעשה בדרך כלל על ידי כיסוי הכיריים עם דף אלומיניום דק. עדיף שיכסה גם את כפתורי הבקרה של אותם מבערים, כדי למנוע מאדם להתאים את הלהבה בשבת.

אם, למשל, רוצים להניח שני סירים של מזון על האש, חכם להשאיר רק מבער אחד. עדיף להשתמש בלהבה נמוכה כדי לא לשרוף את המזון. ניתן לשמור על מזון חם ביעילות גם עם להבה נמוכה. אוכל מוכן לשבת חייב להיות מבושל לפחות שליש או רצוי חצי. יש להוסיף את כל המלח, התבלינים והנוזלים לפני כניסת השבת. מבחינה בריאותית, חשוב לוודא שאוכל שנשמר על האש במשך יותר משעה יישאר חם, לא פושר, כדי למנוע קלקול.

שמירה על חום האוכל: בשבת מותר לסדר מחדש את הסירים היושבים ישירות על האש, בתנאים הבאים:

  • האוכל מבושל לחלוטין
  • החלק שעליו יושב הסיר חם למגע
  • האוכל לא התקרר לטמפרטורת החדר

חימום אוכל קר: בשבת אסור להניח מזון רטוב קר, אפילו כשהוא מבושל במלואו, לתוך סיר על האש. עם זאת, ניתן להניח מזון קר (כגון עוף או קוגל) ליד האש אך לא על האש כדי להוריד את הצינה, כל עוד הוא לא יכול להיות חם.

הוצאת מזון: אסור להגיש אוכל ישירות מהסיר. תחילה יש להסיר את הסיר מהאש.

החלפת סירים: לאחר הסרת סיר או קומקום מהאש כדי להגיש ממנו, ניתן להחליפו אם מתקיימים התנאים הבאים:

  • כאשר הוסר הסיר, הכוונה הייתה להחזירו
  • האוכל מבושל במלואו
  • האוכל לא התקרר לגמרי ועדיין חם מעט
  • האוכל לא הועבר לסיר אחר
  • האחד מחזיק את ידית הסיר עד להחלפת הסיר על האש. במידת הצורך, ניתן להניח את הסיר על שולחן או כל מקום יבש למעט הרצפה, כל עוד אחד ממשיך להחזיק את הסיר

הוספה למאכלים

כאשר מסירים מזון או נוזל חם מהאש, אסור להוסיף לו דבר בסיר עד שיועבר לכוס או לקערה אחרת. ברוב המקרים יש להכניס אותו לכלי שלישי, כגון בעת ​​הוספת מלח, תה, קרוטונים וכו 'למרק או לנוזל. בנוסף, אם המזון מוצק, כגון עוף או צ'ולנט, יש לתת לו גם להתקרר לפני שמוסיפים לו משהו.

הכנת משקאות חמים: אם ברצונך להכין תה, קפה או שתייה חמה אחרת, יש להקים, לפני השבת, קומקום של מים רתוחים על יד האש או מיחם חשמלי.

חוקים אחרים הנוגעים להכנת מזון

בשבת אסור לנו לסחוט פירות, לבחור, ללוש, לטחון, לרסק, לגרר, לקצוץ, לגרוס או לחתוך דק מאוד. להלן מספר דוגמאות מעשיות:

  • יש להכין סלטים לפני הארוחה, ואין לחתוך את הנתחים קטנים מדי.
  • אסור לסחוט פירות כגון לימונים, תפוזים ואשכוליות למיץ. עם זאת, ניתן לסחוט אותם ישירות על מזון מוצק כגון ירקות, סלט או עוגה, כדי לשפר את טעמם.

גלילה למעלה